1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Android Studio Neden Hayvan İsimleriyle Anılacak?
Trendlerdeki Yazı

Android Studio Neden Hayvan İsimleriyle Anılacak?


Google, Canary üzerinden Android  Studio için yeni bir sürüm yayınladı, yazılımın yeni sürümde isimlendirme politikasının değiştirildiği, yeni sürümün ‘Arctic Fox’ olarak isimlendirilmesi ve artık Android Studio’da hayvan isimlerinin, alfabetik olarak yer alacağını belirtti.

Android uygulama geliştirmek isteyen yazılımcılara ücretsiz bir yazılım sunan ABD teknoloji devi, bu yazılımın günümüzde alanında en popüler olan ve özellikle uygulama geliştiricilerinin vazgeçilmezi durumunda. Google’ın radikal bir karar aldığı ve farklı isimlendirme yöntemine geçiş yaptığını gözler önüne seriyor.

Google Android Studio’nun bulunabilirlik oranını artırmak mı istiyor?

6-7 ay önce Google, Android Studio’nun 4.0 sürümünü yayınlamıştı ve yakın zamanda dev bir güncelleme yayınlayan Google, 4.0 olan kararlı sürümü 4.1’e yükseltti,  4.2 kodlu sürüm için Google geliştiricileri test işlemlerine başladı. Dün yayınlanan yeni sürüm ile birlikte Android Studionun yeni sürümünde, bahsettiğimiz isimlendirme yöntemi dahilinde  son sürümde ‘Arctic Fox’ olarak isimlendirilecek.

Bir çok sürümü bulunan Android Studio geliştiriciler yönünden sürümler arasında karar vermek zor olabiliyor. Google Sürümlerin kafa karıştırmasından dolayı yeni isimlendirme yöntemi ile bunun ortadan kalkmasını hedefliyor. Alfabetik olarak hayvan isimlerinin kullanılacağını, isimlendirmenin ise bu yöntem ile yapılacağını belitti. Yeni sürümün ‘Arctic Fox’ yani kutup tilkisi anlamına geldiğini hatırlatmakta fayda var.

Google bu güncelleme ile birlikte uygulamadaki 200’ü aşkın hatayı giderdiğini görebiliriz.

Android Studio Arctic Fox Güncellemesi ve yenilikleri hakkında inceleme yapmak ve daha fazla bilgi edinmek için buradan uygulamayı indirebilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
https://www.neowin.net/news/google-announces-android-studio-arctic-fox

Yorum Yap