İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kitaplar
  3. Dünyanın İlk Günü (İmparatorluk 1) 

Dünyanın İlk Günü (İmparatorluk 1) 

Dünyanın ilk günü

Dünyanın ilk günü, Müslüman ve Hristiyan ilişkilerini konu alan ve derinlemesine etkili sarsacak birçok bilgiden faydalanmaktadır. Manisa’dan başlayarak İtalya’ya kadar uzandığı bilinen bir tarihi detayların arşividir. Şövalye ve yeniçeriler arasında oluşan yoğun savaş enkazları hatırlatacaktır. Farklı kültürlerin farklı yapı ve sentezleri bir arada inceleniyor. Ancak uzun soluklu atışmaların ele geçireceği diyaloglar vazgeçilmez bir tutku yaşatıyor. Venedikli ressamlar birbirleri ile kültürel alışveriş ve gelgitli aşk ve savaş romanı ortaya çıkartıyor. Uzun süredir yokluğu ve eksikliği hissedilen imparatorluğun ışıkları vuruyor.  

Alexander aşkını, Albert hüznünü ve Mehmet azmini paylaşıyor. Bu sürecin ilerleyişi yok sayılan kültürlerin tekrar var olmasını sağlayacaktır. Ancak tek bir sorunun imparatorluklar için verilen en yanlış karar olduğu belli olacaktı. Aralarında ki kültürel alışveriş bir süre sonra sıcak ve zararlı bir savaş haline dönebilir. Yüz yıllardır bitmeyen yeminler ve soğumayan intikam sözleri artık etkisini gösterecekti. Aşk, tutku, kültür ve gelgit yaşantıların bulunduğu tarihi imparatorluğun temeli neye dayanıyordu. Bilinmeyen sırların yer aldığı ve açılması gereken arşivlerin hala saklandığını söyleyebilir.  

Fakat bu derinlemesine mevzu her kültürü sarsacaktır. Geçmişte yaşanan gerilim ve enkaz dolu hatıralar yerini neye bırakacaktı. Dünyanın ilk günü sizce bu tarihi kültürlerin gizlendiği bilgileri nasıl kullanacaktı. Müslüman kesimin, Hristiyan bölgeleri ile ne türden geçmişi var. Bu geçmişin en tozlu raflarını ne gibi dikkatle gizliyorlar.  

Dünyanın ilk günü Kitabı Hakkında Detaylar

Yazar: Beyazıt Akman 

Dil: Türkçe 

Tür: Tarih 

Sayfa: 634 

Yıl: 2017 

Yorum Yap

Yorum Yap