İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kitaplar
  3. İyi Hemşire

İyi Hemşire


İyi hemşire, suçlanan bir hemşire ve yaptığı akıl almaz olayları anlatmaktadır. Aralık 2003 yılında yakalanmasının ardından birçok yerde gündem haline gelen kadın, aslında bir seri katildir. Ölüm meleği olarak adlandırılan ve yaklaşık 300 hasta öldürmesi gerekçesiyle suçlanan birisidir. Suçlamaları bir süre boyunca inkar eden ancak gerçeklik payının hiç olmadığı bir savunması vardı. Charles Cullen kendine has teknikleri ve yöntemlerini geliştiren eski bir hemşiredir.

İyi Hemşire Oku İndir

Seri katil olmasının başlangıç noktası evcil hayvanlardan gelmektedir. 300 kişiden fazla olduğu bilinen hasta öldürme suçunun ise gerçek sahibidir. Dışarıdan kontrol edildiğinde ise tamamen kendisini masum göstermeye çalıştığı rollere bürünüyor. Evlenmeye aday olunacak eş, sevgi gösterisi yapan baba, büyüklerine düşkün evlat ve çalıştığı yerin takdire şayan personeli olarak kendini resmediyordu. Ancak onun tarihin gelmiş geçmiş en azılı suçlu olduğundan kimsenin haberi yoktu.

Ona göre öldürmek basit ve hızlı bir çözümdü. Fakat bunları yapmasının bir sebebi veya inandırıcı bahanesi olması gerekirdi. Şayet onda da bunları karşılayan bir sebep vardı aslında, Charlie kaç kişiyi öldürdüğünü hatırlamıyordu. Hatırladığı tek şey bir hastalığının olduğunu ve nöbeti geçtiğinde her şeyi unuttuğuydu. Amy hastalığı yüzünden yaşadıklarının çoğunu belli dönemlerde hatırlıyordu. Burada bahsedilen yaptığı vahşeti hatırlama dönemidir.

Charles uzun süredir aynı yerde çalışıyordu ve 16 yıllık yürüttüğü işinde sürekli soruşturmalar ile boğuştu. Şikayetler, disiplin soruşturmaları, polis soruşturması ve yalan makinesi testlerinden geçti. Ayrıca en az 20 kez intihar etmeyi denedi ancak başaramadı.

İyi Hemşire Kitap Detayları

Yazar: Charles Graeber

Dil: Türkçe

Tür: Korku-Gerilim, Edebiyat

Sayfa: 464

Yıl: 2014

Yorum Yap

Yorum Yap