Kraliçenin Soytarısı

Kraliçenin soytarısı, masum bir kadın ve yargılandığı çok kötü bir suçlama karşısında izleyeceği yolu bilmiyor. Dinsel sapıklık suçu öngörülerek yakılma kararı veya cadılık suçlarından ötürü boğularak öldürülmesinin gerektiğini belirten dönemlerde yaşıyordu. Hain birinin aşkı uğruna en tehlikeli görevden geçiyor olması ise oldukça kötü olaydır. Bu seçimi yapması ise tamamen mecburiyetten ötürü oluşmuştur. Kraliçenin casusluğunu yapmak için yanlış tercihin kararını veriyordu.

Kral Edward ölmesinin ardından tahta geçecek yeni birisi vardı. Kanlı Mary ise tahtın yeni sahibi olacağı için kralın ölmesine dahi üzülmemişti. Fakat beklemediği bir sürpriz ile karşılaşacaktı. Boleyn kızı, bakire Elizabeth kaderini yeniden yazabileceği ve Mary’nin planlarını bozacak bir hamle ile gelecektir. Engizisyon bölgesinden kaçarak hayatını kurmaya çalışan Yahudi kızı, Mary’nin sarayında görevli olarak yerleştirilen Hannah ise tüm olayların ve planların tanığıdır.

Mary yapacağı hamleler ve uygulayacağı yöntemler için sırasının gelmesini bekliyordu. Ancak iki kadın arasında ki savaş çoktan başlamıştı. Bu savaşın arasında oldukça büyük ve kara nehrin akıntısı durmaksızın akıyordu. Hannah ise Mary’nin sarayına yerleştirilmiş Yahudi kızı olarak kendisine yakışan tavrı sergilemekten çekinmiyor. Kraliçenin soytarısı ve bütün olayların tanığı olarak yaşantısını sürdürüyordu. Ayrıca o bir casus ve komik kişiliğe sahip büyük bir bilgedir. Kraliçe ve casus arasında yaşanacak gerilimli ve aksiyonlu ilerleyiş devam edecektir. Ancak aralarında ki husumetin çözümünde kazanan taraf hangisi olacaktır.

Kraliçenin Soytarısı Kitap Detayları

Yazar: Philippa Gregory

Dil: Türkçe

Tür: Tarihi

Sayfa: 255

Yıl: 2007

Exit mobile version