1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Microsoft Emülatör Özelliği İle Emülatör Devri Son Buluyor
Trendlerdeki Yazı

Microsoft Emülatör Özelliği İle Emülatör Devri Son Buluyor

Microsoft Emülatör Özelliği İle Emülatör Devri Son Buluyor

Güvenilir bir kaynağın duyurduğu, Microsoft özelliği emülatör kullanıcılarının ilgi odağı oldu. 2021 yıllarının başlarında yapılacak bir güncelleme ile kullanıcılara sunulacağı söylenen bu özellik, emülatör devrini sonlandıracak gibi görünüyor. Yapılacak güncelleme ile Android uygulamalarının emülatör vasıtası olmadan doğrudan Windows 10 üzerinden çalıştırılacağı söyleneniyor.

Yaptığı açıklama sonrasında ilgi odağı haline gelen gazeteci Zac Bowden, açıklamalarında Microsoft emülatör özelliği kullanımının 2021 tarihinde maziye karışacağını söyledi. Microsoft ile ilgili verdiği bu açıklamalarla dünya gündeme oturan gazeteci 2021 yılının başlarında Android uygulamalarının Windows 10 üzerinden çalışmasını sağlayacak özellik için Microsoft’un çalışmalarına devam ettiğine söyledi.

Microsoft Emülatör Özelliği Üçüncü Taraf Programların Sonumu Olacak ?

Microsoft’un Yeni Özelliği İle Emülatör Devri Son Buluyor

Açıklamalarında geliştirme aşamasında olan bu özelliğin sonlarına yaklaşıldığını belirten Zac Bowsden bu özelliğin nasıl çalıştırılacağına dair bilgi vermedi. Zac Bowden Windows 10 kullanıcılarına, bu özellik hakkında daha fazla bilgi almaya çalışacağını ve bu bilgileri doğrudan paylaşacağını söyledi.

Günümüzde Samsung marka bir cihaz kullanıyorsanız Android uygulamaları Windows 10 ile çalıştırabilirsiniz. Samsung ve Microsoft iş birliği bu deneyimi yaşamamıza imkan tanıyor. Yeni özellik ile bunu tüm Android cihazlarda çalıştırabileceğiz bir OPPO cihazınız ile veya Xiaomi cihazınız ile bu özellikten 2021 yılında faydalanabileceksiniz.

Bu özellik ile Windows 10 deneyiminin çok yüksek derecede iyileştirileceği söylenebilir. Teknoloji yazarlarının yorumlarına göre birçok Android kullanıcısının bu özellik ile PC’ye geçebileceği söyleniyor. Özellik ile birlikte üçünçü taraf yazılımlara gerek duymayacak olan kullanıcılar gelecek güncellemeyi dört gözle beklemekteler.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
https://mspoweruser.com/windows-10-pc-might-run-android-apps-next-year/

Yorum Yap