Ölü Ruhlar Ormanı

Ölü ruhlar ormanı, Fransa bölgesinde yaşayan Jeanne başarılı bir sorgu yargıcıdır. Çok küçük yaşlardayken ablasını kaybetmiştir. Ablasının acı kaybı ile beraber annesini tımarhaneye yatırmak zorunda kalmışlardır. Bir süre psikolojik sorunlar yaşamasının ardından kendisini sevdiği işe verme kararı almıştır. Hayatını ve geleceğini yatırım olarak sergilediği işinde başarılı olma yolunda ilerlemiştir. Genç ve alımlı bir kadın olması ise karşı cinslerin ilgisini çekmeye sebep olmaktadır. Uzun yıllar boyunca çalıştığı sorgu yargıcı mesleğinde, önüne gelen bir dosya ile hayatının değişmesi gözlemlenmiştir. Dosya farklı, katil farklı ve buna katil dışında her şey denebilir. Mesela yamyam olarak adlandırılabilir.

Hedef olarak seçilen kurbanları acımasızca öldüren ve iç organlarını bir kasap gibi keserek tadına bakan birisidir. Özellikle iliklerini yiyor ve kanlarını içiyor. Jeanne dosyanın farklı olması ile katilin özelliklerini öğrenince olaya ilgisi artıyor ve araştırmalara başlıyor. Zorlu süreçler ve araştırmalar ile yamyamın peşine düşen kadın, bir süre sonra yaralanmaya başlıyor. Yaralanmaları yamyamı ararken girdiği mezar ve amazon ormanlarından farksız bir alanda ava çıkıyor. Kitap içerisinde bulunan katilin öfke, kin, acımasızlık, şiddet, rahatlık ve saldırganlığı okudukça içinizi korku saracaktır.

Yazar hayal gücü ile kurguladığı dünyayı ve içerisinde bulunan bu denli yaratıkların gerçek olabileceğini aktarmayı hedeflemiştir. Yaşadığı dönemlerde coğrafi ve tarihi kültürüne göre hazırlanmış yayındır. Ayrıca romanın içerisinde inançları ile ilgili olan kısımları da yer almaktadır.

Ölü Ruhlar Ormanı Detaylar

Yazar: Jean – Christophe Grange

Dil: Türkçe

Tür: Edebiyat, Korku – Gerilim

Sayfa: 650

Yıl: 2013

 

Exit mobile version