1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. OPPO Çıkarılabilir Kamera Modülüne Sahip Akıllı Telefon Patenti Çıktı

OPPO Çıkarılabilir Kamera Modülüne Sahip Akıllı Telefon Patenti Çıktı

Çıkarılabilir Kamera Modülüne Sahip Akıllı Telefon Patenti

OPPO çıkarılabilir kamera modülüne sahip cihaz patenti gün ışığına çıktı. Cihazın kendisine ait bataryası ve USB girişi bulunuyor. Çinli telefon üreticisi ve BBK Electronics alt kuruluşlarından olan OPPO’ya ait bu patent, DFMO (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) internet web sitesinde paylaşıldı. Patent kamera modülünün çıkartılabilir olması ile dikkat çekti.

OPPO Çıkarılabilir Kamera Modülüne Sahip Cihaz Görüntüleri

Çıkarılabilir Kamera Modülüne Sahip Akıllı Telefon Patenti

Ortaya çıkan patent görsellerinde görüldüğü üzere cihazın arka bölümünde bulunan kamera modülünün çıkartılabilir olması ve yine USB bağlantısı ile selfie çekmeye olanak sağladığı görünmekte. Modülün kamera sensörüne baktığımızda 2 adet sensör ve bir adet LED flaş bulunmakta.

 

Görsellerde yer alan kamera modülünün 2 adet sensörü bulunmakta fakat ürün toplandıkça kamera sensör sayısının artmasını bekleyebiliriz. Kamera modülünün USB girişindeki detaylara indiğimizde 90 ve 190 derece açı ayarlanabilir özelliğine sahip bir cihaz görmekteyiz. Bu özellik ile kullanıcılara fotoğraf ve video çekimlerinde yüksek rahatlık sağlayacağı görünmekte.

Çıkarılabilir Kamera Modülüne Sahip Akıllı Telefon Patenti

Telefonun gövdesine baktığımızda standart bir tasarım kullanan OPPO, cihazdaki farklılığı kamera modülünde kullandığını ve kamera sensörlerinde, esnek devre kartı ile Type-C bağlantısı bulunduğunu görmekteyiz.

OPPO Çıkarılabilir Kamera Modülüne Sahip Patentinde Kararlı

Kamera modülünün anakartında ise NFC, Wİ-Fİ ve Bluetooth desteğinin bulunduğunu aktaralım. Modülün şarj edilebilir olması ve kendisine ait bir bataryası olduğunu tekrar hatırlatalım. Genel anlamda tasarımın modülden yana kullanılması, kamera modülünün yükseltilebilmesi veya aynı şekilde değiştirilebilmesi anlamı taşımakta.

Çıkarılabilir Kamera Modülüne Sahip Akıllı Telefon Patenti

Çinli telefon üreticisi olan OPPO geçtiğimiz haftalarda OPPO X 2021 model sarılabilir ekran yapısına sahip akıllı cihazının tanıtımını gerçekleştirmişti. OPPO bu patenti ile telefon dünyasına büyük atımlar atacağı ve bu konuda kararlı olduğunu hız kesmeden göstermeye devam ediyor.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
https://www.91mobiles.com/hub/oppo-smartphone-detachable-camera-module-patent/

Yorum Yap