OPPO Dikine Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Aldı

OPPO Dikine Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Aldı. Son zamanlarda ülkemizde içerisinde olmak üzere faaliyetlerini hız kesmeden devam ettiren akılı telefon üreticisi OPPO, dikey konumda katlanabilir akıllı cihaz patentini aldı. İlerleyen dönemlerde piyasaya sürülecek akıllı telefonlar için çalışmalarını sürdürmeye devam eden üretici, Reno5 serisi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Çin merkezli üretici OPPO, son gelen bilgiler dahilinde patentini aldığı dikine katlanabilir akıllı telefonlar ile farklı tasarımlar üzerinde çalıştığını da göstermektedir. Patentin render görüntülerini paylaşan isim ise LetsGoDigital oldu.

Piyasaya sürülen akıllı telefonlara baktığımızda dikine katlanabilir olan sadece 2 farklı model bulunmakta. Bu modellerden birisi Güney Kore merkezli üretici Samsung şirketine ait olan Galaxy Z Flip, diğer model ise yüksek fiyatı ile dikkatleri üzerine çeken Motorola’ya ait Razr serisi. Dikine katlanabilir akıllı telefon patentini alan OPPO bu 2 modelin yanında yer alan üçüncü üretici şirket olarak adını yazdıracak.

OPPO Dikine Katlanabilir Akıllı Telefon Görüntüleri

Paylaşılan görüntülere bakıldığında, OPPO’nun Samsung üreticisine ait olan Galaxy Z Flip modelinin kapak ekranına sahip olamayacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden kullanıcılar, gelen bildirimleri kontrol etmek veya kimin aradığını görmek istediğinde telefonu açması gerektiğini göstermektedir.

Patent görüntülerinde telefonun arka tarafında yatay şekilde konumlandırılmış 3 adet kamera olduğunu görmekteyiz. Fakat kamera konumlandırılmasının veya kamera sayısının artabileceğini belirtelim.

LetsGoDigital’in paylaştığı görüntülerdeki akıllı telefonun resmi olarak bir açıklaması bulunmamakta. Telefonun üretilmemesi veya aksi bir durumda üretilmesi konusunda net bir bilgi bulunmamakta. Bu yüzden telefonun piyasaya sürülme tarihi akıllı telefonun üretilip üretilmeyeceği bilgisi geldiğinde üretici tarafından yapılacak açıklama ile açıklığa kavuşacaktır.

Bu konu hakkında güvenilir kaynaklardan bilgiler gelmesi halinde sizlerle paylaşılacaktır.

Yazı Kaynakları
https://www.gizmochina.com/2020/12/06/oppo-patents-its-own-version-of-the-galaxy-z-flip-but-it-lacks-a-cover-screen/
Exit mobile version