1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Snapdragon 888 ile Çıkacak İlk Akıllı Telefon Xiaomi Mi 11
Trendlerdeki Yazı

Snapdragon 888 ile Çıkacak İlk Akıllı Telefon Xiaomi Mi 11

Snapdragon 888 ile Çıkacak İlk Akıllı Telefon Xiaomi Mi 11

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Qualcomm,un tanıtmış olduğu Snapdragon 888 ile çıkacak ilk cihazın Xiaomi Mi 11 olacağını duyurdu. Açıklamada bu modelin ne zaman çıkacağı hakkında bilgi vermedi.

Qualcomm, yaptığı açıklama ile yeni yonga seti olan Snapdragon 888 ve özelliklerini duyurdu.  Yapılan tanıtımda yonga setini kullanacak üreticilerde yer aldı. 14 üreticinin yer aldığı açıklamada Xiaomi, OnePlus, LG ve OPPO şirketleri de yer almakta.

Çinli telefon üreticisi Xiaomi açıklanan 14 üretici arasında öne çıkan ilk isim oldu. Geçtiğimiz günlerde Qualcomm’un duyurduğu yonga setinin Xiaomi Mi 11 ile çıkış yapacağını belirten çinli telefon üreticisi, cihazın ne zaman çıkacağı hakkında daha fazla bilgi vermedi.

Snapdragon 888 ‘li Xiaomi Mi 11 Ne Zaman Çıkacak ?

Snapdragon 888 ile Çıkacak İlk Akıllı Telefon Xiaomi Mi 11

Çinli telefon üreticisi Kurucu ortağı ve CEO’su olan Lei Jun, yaptığı konuşmada Qualcomm ve şirketleri arasındaki yıkılmaz ve sadık ortaklıktan bahsetti. Xiaomi amiral gemileri son çıkan Snapdragon setlerinin ilk durağı olduğuna da değindi.

Yapılan açıklamalar neticesinde bu cihazın ne zaman çıkacağı hakkında bilgiler verilmese de cihazın çıkış tarihi hakkında tahmin yürütmek mümkün. Samsung şirketinin yeni amiral gemisi olan Galaxy S21 önümüzdeki yılın ilk ayının ortalarında tanıtacak olması Snapdragon 888’e sahip olan Mi 11 cihazının 1 ay içerisinde çıkacağını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde Weibo da ortaya atılan Mi 11 cihazına ait olduğu iddia edilen görüntüler yayınlanmıştı. Görüntülerde cihazın arka bölümünde 2 adet büyük ve 1 adet küçük kamera ile birlikte 1 adet led flaş bulunuyor. Fakat bu görsellerin Xiaomi Mi 11 cihazına ait olduğunu söylemek pek mümkün değil. Yakın zamanda bu cihaza ait net ve güvenilir bilgiler gelecektir.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_11_to_be_the_worlds_first_phone_with_snapdragon_888_redmi_tags_along-news-46550.php

Yorum Yap