İlginizi Çekebilir
İyi Hemşire Oku İndir
  1. Ana Sayfa
  2. Kitaplar
  3. Türkiye Tarihi 1 (Osmanlı Devleti’ne Kadar Türkler)
Trendlerdeki Yazı

Türkiye Tarihi 1 (Osmanlı Devleti’ne Kadar Türkler)


Türkiye tarihi 1, geçmişimiz ve atalarımız öyle büyük bir miras bıraktı ki aslında sadece değerlerini anlamamız gerekir. Üstüne düşülmeyen ve araştırılmayan mirasın sadece adı olur. Böylelikle yazarın bize tarihiminiz büyük tozlu sayfalarını incelememizde fayda olacaktır. Türkiye Tarihi toplamda 5 seriden oluşmaktadır. Her ciltte dönemin siyasi, iktisat, mimarlık, sanat ve düşünce yapısına göre incelemeler yapılarak. Varılan sonuçların gelecek nesillerimize bırakılacak bir armağan olarak kayıtlara geçmesini sağlamıştır.

Türkiye Tarihi 1 (Osmanlı Devleti’ne Kadar Türkler)

Her alanın kendine has bilgi sahibi ve üst düzey bilgiye sahip yazarları vardır. Birçok yazardan oluşan listede farklı isimler görmeniz mümkündür. Sina Akşin, Türkiye’nin tarihi değerleri ve bilinmesi gereken önemli unsurlardan bahsediyor. Gerekli bilgilerin her zaman güncellenmesi ve geçmişimizin bilinmeyen özelliklerine ulaşmamız gerekir. Üniversite ve lise dönemlerinde sıklıkla bu denli bilgiler ve konular işlenebiliyor. Ancak genellikle hepsinin kapalı bir alt başlığı olabilir.

Bu bağlamda yetişen nesiller tarihini tam anlamıyla bilmiyorlardır. En büyük ve belirgin özelliklerinden birisi ise üniversitelerin ilgili bölümlerine yapılan tercihlerdir. Aslında tarihi sevmediklerinden veya ilerleyen süreçte onların yararına olacak faydalar sağlamadığından değil, tarihi geçmişini doğru şekilde öğrenememiş gençlerden oluşur. Bu durumda tercihler normal olarak ilgi odağının farklı alanlarına doğru geçiş yapmaya zorlar. Okuyacağınız kitap ise serinin 1 numaralı kitabıdır. Bu bölümde sadece Osmanlı Devleti’ne kadar tarihimiz ele alındı. Diğer serilerinde ise günümüze uzanan tarihi bilgilere yer verilmektedir.

Türkiye Tarihi 1 Detaylar

Yazar: Halil Berktay, Ümit Hassan, Ayla Ödekan

Dil: Türkçe

Tür: Tarih

Sayfa: 520

Yıl: 1995

Yorum Yap

Yorum Yap