1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Yeni Microsoft 365 Duyuruldu Apple M1 İşlemciler İle Uyumlu Yeni Sürüm Çıktı

Yeni Microsoft 365 Duyuruldu Apple M1 İşlemciler İle Uyumlu Yeni Sürüm Çıktı

Yeni Microsoft 365 Duyuruldu Apple M1 İşlemciler İle Uyumlu Yeni Sürüm Çıktı

Yeni Microsoft 365 Duyuruldu. Microsoft Apple M1 İşlemciler İçin Microsoft 365 ile ilgili Yapılan duyurusunda Apple M1 işlemcileri ile tamamen uyumlu çalışma sağlacak. Microsoft 352’nin yeni sürümünün yayınlandığını belirtti. Yayınlanan yeni sürüm ARM tabanlı M1 işlemcisine sahip Mac’lerde yüksek derecede performans sunuyor. Yenilenen Outlook bu sürüm ile birlikte Mac Kullanıcıları ile buluşuyor.

Kısa bir süre önce yapılan duyuruda Apple, 5 nm Üretim mimarisine sahip olan M1 işlemcilerini ve bu işlemciler ile çalışan Mac’ler ile ilgili duyuru yapmıştı. Bu işlemci için macOS ekosisteminde olan tüm yazılımların, yeniden optimize işlemi yapılması gerekiyor ve bu da Apple için yeni bir devrin başlangıcı anlamına geliyor.

Bu konuda harekete geçen ilk şirket olan Microsoft, Intel işlemcisine sahip olan macOS sistemleri ve M1 işlemciler ile uyumlu çalışma sağlayan Microsoft 365’i kullanıma sunduğunu açıkladı. Yapılan duyuru sonrasında M1 işlemcili bir Mac bilgisayar kullanıcısına tam uyumlu bir deneyim sunulabilecek. Microsoft, Intel işlemcilerine sahip olan Mac’lerin yeni Microsoft 365 sürümü ile her zamanki gibi mükemmel bir performans sergileyeceğini ifade etti.

Yeni Microsoft 365 İle Mac’lerde Aşırı Hızlı Çalışacak Olan Microsoft Ofis Uygulamaları

Yeni Mac’lerde Aşırı Hızlı Çalışacak Olan Microsoft Ofis Uygulamaları

Microsoft, yaptığı açıklamada yeni mac’lerde Microsoft 365 içerisinde yer alan ofis uygulamalarının çok daha verimli ve performanslı olacağını belirtti. Microsoft 365’in sadece bu optimizasyon ile sınırlı olmadığını bu sürümün evrensel olduğunu belirtti. Microsoft, bu sürümün farklı platformlarda çalışabilecek şekilde optimizasyon edildiğini söylüyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Microsoft 365, M1 işlemcilerine sahip Mac’lerde Rosetta 2 emülatörü aracılığı ile çalışabiliyordu. Yeni sürüm ile birlikte artık Rosetta tamamen devre dışı bırakıldı ve performans açısından çok büyük bir gelişme ve deneyim getirilmiş oldu. Bununla da sınırlı kalmayarak Microsoft, uzun süredir yenileme bekleyen Outlook yazılımın yenilenen sürümünü kullanıcılara sundu.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
https://www.zdnet.com/article/microsoft-starts-rolling-out-native-microsoft-365-for-mac-apps-for-macs-with-m1/

Yorum Yap